Patrikas Bjukinenas

  VIRŠVALSTYBĖS SAVIŽUDYBĖ  12

 

,,Savo straipsnyje ,,Lygybė“ Harvardo universiteto profesorius Orlando Patterson rašo, kad nors jie visiškai viešoje amerikietiškoje erdvėje integruoti, juodaodžiai amerikiečiai daugumoje asmeninio gyvenimo sferų, kas nustebina, pasilieka šalia daugumos. Šiandien integracija aiškesnė negu bet kada anksčiau, nes akivaizdu labai reti gilios draugystės pavyzdžiai su ne juodaodžiais; ši grupė šalyje yra labiausiai endogaminė.“ (p. 330-331).

                      ,,Tarp 393 nacionalinių parkų 2009 metais 285,5 milijonų lankytojų absoliučią daugumą sudarė neispanokalbiai baltieji, o juodaodžiai parkuose būdavo rečiausiai. Šis vaizdas nesikeitė nuo 1960-jų metų, kuomet pirmąsyk buvo atkreiptas dėmesys į šią situaciją. Parko tarnyba tvirtina, kad nei viena socialinė grupė nevengia nacionalinių parkų kaip afroamerikiečiai.“ (p. 332).
                      ,,Knygoje ,,Didysis išrūšiavimas: kodėl Amerikos bendraminčių klasterizavimas suskirsto mus į dalis“ žurnalistai Bill Bišop ir sociologas Robertas Kušingas nurodo, kas savisegregacija fiksuojama ne tik pagal pajamas ir rasę, bet ir pagal socialines vertybes ir politinius įsitikinimus.“ (p. 333).
                      ,,Žmonės linkę gyventi kartu su tokiais žmonėmis kaip ir jie patys“, – rašo ,,Vašington post“ kolumnistas Robertas Semiuelsonas.“ (p. 334).
                      ,,Tarprasiniai išprievartavimai – beveik išimtinai juodaodžių prievarta: 14000 vyrų afroamerikiečių užpuolimų prieš baltas moteris ir nei vieno atvejo baltųjų seksualinio prievartavimo prieš juodaodes moteris.“ (p. 337).
                      ,,Mateo žodžiais, visiška tiesa, kad 99 procentai tų, kurie grobia, vagia ir nužudo vairuotojus – tai juodaodžiai ir ,,latino“. (p. 339).
                      ,,Ar tiesa, kad amerikiečiai tampa stipresni dėl to, kad dešimtys milijonų imigrantų ir jų vaikai savo namuose kalba ispaniškai, o labiausiai populiarios ir perspektyviausios radijo stotys ir televizijos kanalai JAV transliuoja ispanų kalba?“ (p. 341).
                      ,,Nejaugi dabartinė Britanija stipresnė ir geresnė, jeigu Londonas virto Londonstanu, mulos dengia musulmonus-teroristus, o rasinio pobūdžio neramumai vyksta kasmet?“ (p. 342).
                      ,,Ar Vokietija tapo stipresnė dėl turkų atneštos įvairovės? Ar stipresnė Prancūzija priglaudusi nuo penkių iki aštuonių milijonų atsiskyrusių musulmonų Paryžiaus priemiesčiuose?
                      Ar bando izraeliečiai sukurti daugianacionalinę visuomenę arba išsaugoti žemę, kur priimami tik žydai? Pritaria jie sugražinti palestiniečius, kurie kažkada gyveno šiose teritorijose? Ar tapo palaima religinės ir etninės skirtybės“ Libane, kur vienos šalia kitų gyvena krikščionys ir musulmonai, sunitai ir šiitai, arabai ir druzgai? Aš ši įvairovė nežada Libano žlugimo?
                      ,Jeigu įvairovė  – jėga, kodėl tiek sėkmingos ,,monochromatinės“ tautos, panašios į Pietų Korėją ir Japoniją? Ar Pekinas tiki šūkiu ,,įvairovė – mūsų jėga“, jeigu perkelia milijonus kiniečių į Tibetą ir Sinzcianį, kad ,,skaičiais užsmaugtų“ tibetiečių budistus ir uigūrų musulmonus.“? (p. 342).
                      ,Apibendrindamas keturiasdešimtmečio įvairovės (tame tarpe rasinės ir etinės) organizacijose tyrimą, – rašo Skerri, – psichologai Ketrin Uiljams ir Čarlzo O‘Reili daro išvadą: įvairovė daugeliu atvejų kliudo grupės funkcionavimui.“ (p. 343).
                      ,,Kiekviena stambi kompanija ar įstaiga privalo turėti viceprezidento įvairovei pareigas, o jeigu tokių nėra, kaip paprastai būna dažniausiai, tai įvairovės inspektoriaus pareigas, – rašo Džonas Derbišir. – Vašingtono valstijos universitete inspektorius turi 3 milijonų dolerių biudžetą ir 25 nuolatinių darbuotojų aparatą.“ (p. 345).
                      ,,Nors tik 10 procentų visos amerikiečių darbo jėgos sudaro afroamerikiečiai, jie sudaro 18 procentų visų federalinių darbuotojų, 25 procentus finansų ministerijoje ir veteranų reikalų ministerijoje, 31 procentą valstybės departamente, 37 procentus švietimo ministerijoje ir 38 procentus būstų statybos ir miestų raidos ministerijoje. Jie sudaro 42 procentus Lygių galimybių komisijoje ir Pensijų garantijų korporacijoje, 55 procentus valstybinės spaudos Valdyboje ir 82 procentus teismus ir teisės pažeidimų priežiūrą aptarnaujančioje Agentūroje .“ (p.347).
 2017-05-27

Parašykite komentarą