,,VIRŠVALSTYBĖS SAVIŽUDYBĖ“ 15

PATRIKAS BJUKINENAS

,,Respublikonų partija tampa monochromine.“ (Glorija Borger, CNN komentatorius,

2008-11-04, p. 449).

,,Jeigu pažvelgti į spalvuotuosius…jie dažniau klesti tarp demokratų, negu, atsiprašau, baltojoje Respublikonų partijoje.“ (Govard Din, Demokratų partijos pirmininkas,

2008 m., p. 449).

,,Demografiškai Peilin kviečia išmirštantį elektoratą, – sako Frank Rič.. – Tai baltieji rinkėjai gyvenantys už miesto.“ (p. 462).

,,Beveik pusė visų amerikiečių dabartiniu metu gyvena šeimose, kur gauna valstybinę paramą: nieko panašaus istorijoje (anksčiau) nebuvo fiksuota. Prie to amerikiečių namų, nemokančių federalinių mokesčių taip pat išaugo: nuo 39 procentų prieš penkerius metus iki 45 procentų 2010 metais.“ (p. 471).

,,Senas Henrio Menkeno pokštas dėl ,,Naujojo kurso“ tapo realus dvidešimt pirmajame amžiuje. Amerika išties pasidalino ,,į tuos, kurie dirba, kad išgyventų, ir tuos, kurie balsuoja kad išgyventų.“ (p. 471).

,,[Peinlin] teikia paprastą tiesą: ne miesto baltosios Amerikos, kuri nuolatos verkia ir maudosi skundimuose dėl savęs, stebėdama kaip šalis bėga į dvidešimt pirmą amžių ir palieka gale…išmirimas. Bangą, kurią nori pabalnoti, tai yra banga garsaus, rezonansinis aukos nepasitenkinimas.“ (p. 474).

,,Tradicinė šeima – sveikos visuomenės atrama. Kuomet žlunga ji, žlunga ir visuomenė. Argi mes nepastebime tradicinės moralės šalyje žlugimo, kur 41 procentas vaikų gimsta ne santuokoje?“ (p. 487).

,,Amerika visumoje yra krikščioniška šalis. Ajovos aukščiausiojo tesimo trys teisėjai, kurie nusprendė, kad valstijos konstitucija leidžia pripažinti vienalytes santuokas, parado savo vietas. Juos atleido tauta. Oklahomoje pasiūlymas uždrausti naudoti šariato normas valstybiniuose teismuose palaikė 70 procentų gyventojų.“ (p. 488).

,,Po respublikonų sutriuškinimo 2006 metais Bušas susitelkė į ,,lotynišką“ strategiją. Vietoj pakeisto partijos pirmininko Melomano jis partijos pirmininku pasirinko senatorių Mela Martinesą, kuris naujose pareigose pirmą spaudos konferenciją padarė ispanų ir anglų kalbomis. 2007 metais Makeinas Kapitolijaus kalvoje pateikė Bušo-Kenedžio įstatymo projektą, numatantį pilietybę nelegalams.“ (p. 489).

,,Obama 2008 metais gavo 45 proc. balsų iš baltųjų, 64 proc. iš azijiečių, 68 proc. iš ,,lotinų“, 95 proc. iš afroamerikiečių. Bet 2010 metų rudenį jo palaikymas tarp baltųjų sumažėjo iki 37 proc. ir baltieji amerikiečiai visose socialinės grupėse labiausiai iš visų reiškė nepasitenkinimą Obama.“ (p. 494).

,,Juodieji pamokslininkai kviečia savo parapijiečius balsuoti prieš ,,tą niekybę“, kurią gėjai, lesbietės ir liberalai teikia kaip naujo šimtmečio teises.“ (p. 496).

,,Amerikai šiandien reikia radikaliai sumažinti vyriausybės skaičių ir funkcijas – bet šis esmingas reikalavimas poreikis prieštarauja Demokratų partijos gyvybiniams interesams.“ (p. 498).

,,Kairiųjų dienotvarkė – Amerikos dekrikščionizacija, multikultūrizmas, rasinis pirmumas ir neribota migracija – primesta iš viršaus ir prieš valią tautos, kuri kolkas nesuvokia savo jėgos, bet kuri jau pasiruošusi susivienyti ir kovoti.“ (p. 499).

,,Kas gina viską, tas negina nieko.“ (Fridrichas Didysis, p. 500).

,,Amerikos triumfo burbulas sprogo.“ (Andriu Basevič, 2009, p. 500).

,,Vakarų idėja ilgą laiką miršta abiejuose Atlanto krantuose.“ (En Applbaum, ,,Vašington post“, 2009, p. 500).

,,Tokia imperijų kalba,- patikslina Harret. Romos imperija niekuomet neabejojo, kad jai lemta ginti civilizaciją. Jos globaliu siekiu buvo taika, įstatymas ir tvarka. Ispanų imperija čia pridėjo religinį išsigelbėjimą. Britų imperija pridėjo kilnų mitą apie baltojo žmogaus naštą. Mes atnešėme laisvę ir demokratiją. Juo daugiau pridedama, tuo aiškiau, kad kalba lieka ta pati – valdžios kalba.“ (p. 502).

2017-06-25

Parašykite komentarą