,,VIRŠVALSTYBĖS SAVIŽUDYBĖ“ 2

1 skirsnis.
KAIP MIRŠTA VIRŠVALSTYBĖ

                      ,,Amerika yra neprecedentiniame nuopuolyje.“ (Robertas Peinas, ,,National Interest“, 2008). 23 psl.

                      ,,Jungtinės Valstijos praranda tautos ir valstybės statusą, beje, reaguodamos į tai pagrindinai atodūsiais ir pačių trūkčiojimais.“ (Lesli Gelb, Tarptautinių santykių Tarybos garbės prezidentas, 2009). 23 psl.

                      ,,Niekuomet žmonijos istorijoje nacija, kurios ekonominis gyvybingumas sumenko, negali išlaikyti savo karinį ir politinį pranašumą.“ (Barakas Obama, JAV prezidentas, 2010). 23 psl.

                      ,,2000 metais Jungtinės Amerikos Valstijos turėjo biudžeto proficitą. 2009 metus mes pabaigėme su 1, 4 trilijonų dolerių deficitu – tai 10 mūsų ekonomikos procentų.“ 24 psl.

                      ,,Kaip pažymi Lesli Gelb, tarptautinių santykių Tarybos garbės prezidentas: ,,Nei viena tauta su milžiniška skola nepajėgi likti didžia valstybe.“ 25 psl.

                      ,,Ištisos amerikiečių tautos, kas šokiruoja, moka skaityti, geriausiu atveju, pradžios mokyklos lygmenyje ir beveik nieko nežino iš istorijos, nekalbant jau apie geografiją.“ 25 psl.

                      ,,Šiandien Amerikoje beveik dvigubai daugiau žmonių dirbančių vyriausybei (22,5 milijono), negu dirbančių gamyboje (11,5 milijono). Tai beveik tiksli 1960 metų inversija, kuomet mes turėjome 15 milijonų darytojų gamyboje ir 8,7 milijono, gaunančių atlyginimą iš vyriausybės.“ 33 psl.

                      Muras teigia: ,,Vyriausybei dirba daugiau amerikiečių, negu dirba statyboje, žemės ūkyje, žvejyboje, miškų ūkyje, gamyboje, kalnakasyboje, ir komunalinėse paslaugų sferoje kartu paėmus. Mes ryžtingai nueiname nuo kūrėjų tautos į gavėjų tautą.“ 33 psl.

                      ,,Istorinė patirtis akivaizdi. Tautos auga ekonominio nacionalizmo pamatu, o krypsta į nuopuolį dėl laisvosios prekybos.“ 35 psl.

                      ,,Šiandien jau Amerika atsidūrė ideologijos, grasinančios sunaikinti mūsų respubliką, nelaisvėje.“ 38 psl.

                      ,,Pet Tumi kovoja už darbo vietas …Kinijoje. Gal būt, jam dera būti renkamų kiniečių Senate?“ 39 psl. (Demokrato Šestako reklama prieš respublikoną P. Tumi). 39 psl.

                      ,,Sveiki atvykę į dvidešimt pirmojo amžiaus Ameriką, kur globalizmas tapo mūsų politinio ir korporatyvinio elito pilietine religija.“ 40 psl.

                      ,,Kaip pažymi apžvalgininkas Lari Elder, ,,1990 metų surašymas parodė, kad kiniečių emigrantams tikimybė įgyti nuosavą namą San Franciske, Los Anžele arba Niujorke maždaug 20 procentų didesnė negu baltųjų.“ Reiškia bankai diskriminuoja baltuosius kiniečių naudai?“ 43 psl.

                      ,,Trumpiau sakant, dabartinės kartos politinis ir finansinis elitas pasirodė netinkamas vadovauti didžiajai nacijai.“ 46 psl.

                      ,,Godumas ir ambicijos, – perspėja Džonas Adams, – sutraukys mūsų konstituciją jungiančius siūlus, taip banginis sutrauko tinklą. Mūsų konstitucija, sukurta tautai, pripažįstančiai moralę ir religiją. Ji visiškai netinka valdyti bet kuriai kitai tautai.“ 46 psl.

                      ,,Kuomet Kulidžas 1929 m. kovo mėnesį paliko Baltuosius rūmus, JAV vyriausybė sau išleido 3 procentus bendrojo nacionalinio produkto.
                      O šiandien? Pirmas Obamos administracijos biudžetas sudarė ketvirtį bendrojo vidaus produkto. Deficitas sudarė 10 procentų BVP.“ 53 psl.

                      Po septyniasdešimt penkerių metų, 2010 metais, tapo žinoma, kad 41,8 milijono amerikiečių ,,sėdi“ ant maisto talonų, o Baltieji rūmai prognozuoja, kad tas skaičius 2011 metais augs iki 43 milijonų, prognozė beveik pasitvirtino – 2011 metų vasarį šiais talonais pasinaudojo 44,2 milijonai amerikiečių, vienas iš septynių.“ 57 psl.

2017-02-25

Parašykite komentarą